: Případy pro poručíka Slídila – SPECIÁLNÍ EDICE

229 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF  MP3 
Seznam audio stop ke stažení: 
  1. 1 - Pripad v prvnim poschodi.mp3 (21,5 MB)
  2. 2 - Pripad velkeho omylu.mp3 (29,9 MB)
  3. 3 - Pripad s Bohunkou.mp3 (47,3 MB)
  4. 4 - Pripad predvanocni.mp3 (55,2 MB)
  5. 5 - Pripad zamceneho pokoje.mp3 (89 MB)
Počet stran: 137
ISBN:   978-80-7495-365-1 (PDF)
978-80-7495-366-8 (ePUB)
978-80-7495-367-5 (MOBI)
978-80-7495-368-2 (audio)
978-80-7495-369-9 (brožovaná kniha)

Anotace

Speciální edice Případů pro poručíka Slídila obsahuje MP3 soubory audioknihy s pěti povídkami načtenými hercem Dejvického divadla Jaroslavem Pleslem na CD, box, přebal, tištěnou knihu s dvěma povídkami navíc, e-knihu se všemi šestnácti povídkami a poděkování s podpisy autora a interpreta.

Audiosoubory a e-knihu ve všech formátech budete mít dostupné hned po zaplacení, soubor s fyzickým nosičem a brožovanou knížkou vám pošleme poštou. CENA JE VČETNĚ POŠTOVNÉHO!

Více o audioknize si můžete přečíst a ukázky z ní poslechnout na této stránce.

Vydejte se do konce osmdesátých let, kdy v Děčíně slouží na kriminálce poručík Slídil. Čestný mladý muž, plný ideálů a nadšení, který získává zkušenosti pod vedením bodrého starého praktika, majora Vomáčky. Pojďte do světa, kde se to na jedné straně hemží soudruhy, příslušníky a esenbáky. A na straně druhé, té temné, zase závadovou mládeží, recidivisty a jinými nekalými živly. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak to bylo s nálezem kostlivce v suterénu školy nebo proč vlasatý živel Jaroušek kosil trávu před okresním muzeem či snad kdo oloupil Mikuláše o mandarinky, a o výsledcích šetření mnoha jiných případů, stáhněte si tuto povídkovou knihu.

Poručík Slídil, hlavní hrdina detektivní povídkové knihy Marcela Deliho, by se mohl jmenovat Břídil a nikomu by to nepřišlo divné. Je to totiž trouba k pohledání. I když má občas i lepší chvilky, vyšetřovací metody, úsudek a důvtip tohoto kriminalisty jsou jedním slovem katastrofální. A když k tomu připočtete dobu, v níž se jeho příběhy odehrávají – osmdesátá léta –, vyjde vám, že v knížce obsahující šestnáct případů nebude o humorné situace nouze.

Ale nenechte se mýlit: poručík Slídil bere svou práci stejně vážně, jako vážně bere jeho nadřízený major Vomáčka službu socialistické vlasti. A stejně vážně bere své spisovatelské řemeslo autor tohoto svěžího díla, Děčíňan Marcel Deli, který děj povídek umístil do svého rodného města. Zná ho dobře a zrovna tak si moc dobře pamatuje i na dobu, v níž poručík Slídil získává své první kriminalistické zkušenosti. S mistrnou bravurou rozehrává příběhy, jejich hrdiny nechává vymáchat se ve vlastní hlouposti a nakonec každou povídku výborně vypointuje.

Při čtení Případů pro poručíka Slídila se zkrátka nudit nebudete, a pokud máte rádi džentlmenský humor, budete se dokonce bavit.

Autor

Marcel Deli se narodil v roce 1971 v Děčíně, kde stále žije. Je ženatý a má dvě děti. Autor humoristického blogu KLAUNŮV ŘEV, kde prezentuje svou vlastní povídkovou tvorbu. Jeho velkými vzory jsou Jaroslav Hašek, Zdeněk Jirotka a Miloslav Švandrlík. Částečně i pánové Šimek s Grossmanem.

Mimo internet publikoval mystifikační text Tajemství děčínského podzemí v týdeníku Princip a povídku Návnada v kulturním měsíčníku Enter.

Získal čestné uznání za povídku Jak u nás málem došlo k inovacím v soutěži Literární Varnsdorf 2012. První místo a absolutní vítěz v kategorii próza 19 a více let v literární soutěži „V srdci Děčína, Děčín v srdci 2013“ za povídku Návnada.

Zanechte nám zprávu