Případy pro poručíka Slídila

0 out of 5

59,00 219,00 

Detektivní povídky odehrávající se na konci 80. let v Děčíně, kdy na místní kriminálce slouží čestný mladý poručík Slídil.

Vydejte se do konce osmdesátých let, kdy v Děčíně slouží na kriminálce poručík Slídil. Čestný mladý muž, plný ideálů a nadšení, který získává zkušenosti pod vedením bodrého starého praktika, majora Vomáčky. Pojďte do světa, kde se to na jedné straně hemží soudruhy, příslušníky a esenbáky. A na straně druhé, té temné, zase závadovou mládeží, recidivisty a jinými nekalými živly. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak to bylo s nálezem kostlivce v suterénu školy nebo proč vlasatý živel Jaroušek kosil trávu před okresním muzeem či snad kdo oloupil Mikuláše o mandarinky, a o výsledcích šetření mnoha jiných případů, stáhněte si tuto povídkovou knihu.

 

Formáty: N/A Kód: EB0170 Autor: Deli Marcel Štítky: , , , , , Nakladatel:

Popis

Poručík Slídil, hlavní hrdina detektivní povídkové knihy Marcela Deliho, by se mohl jmenovat Břídil a nikomu by to nepřišlo divné. Je to totiž trouba k pohledání. I když má občas i lepší chvilky, vyšetřovací metody, úsudek a důvtip tohoto kriminalisty jsou jedním slovem katastrofální. A když k tomu připočtete dobu, v níž se jeho příběhy odehrávají – osmdesátá léta –, vyjde vám, že v knížce obsahující šestnáct případů nebude o humorné situace nouze. Ale nenechte se mýlit: poručík Slídil bere svou práci stejně vážně, jako vážně bere jeho nadřízený major Vomáčka službu socialistické vlasti. A stejně vážně bere své spisovatelské řemeslo autor tohoto svěžího díla, Děčíňan Marcel Deli, který děj povídek umístil do svého rodného města. Zná ho dobře a zrovna tak si moc dobře pamatuje i na dobu, v níž poručík Slídil získává své první kriminalistické zkušenosti. S mistrnou bravurou rozehrává příběhy, jejich hrdiny nechává vymáchat se ve vlastní hlouposti a nakonec každou povídku výborně vypointuje. Při čtení Případů pro poručíka Slídila se zkrátka nudit nebudete, a pokud máte rádi džentlmenský humor, budete se dokonce bavit.

Další informace

Počet stran

137

ISBN

978-80-7495-365-1 (PDF)
978-80-7495-366-8 (ePUB)
978-80-7495-367-5 (MOBI)

Varianty

Audiokniha, E-kniha, Tištěná kniha, Speciální edice

Recenze

E-knihu dosud nikdo nehodnotil.

Buďte první, kdo e-knihu „Případy pro poručíka Slídila“ zhodnotí

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…