Nikdo nebyl kladnej

0 out of 5

80,00 

Mirek Coufal je smuteční řečník. Mirek Coufal je také talentovaný autor detektivek a chtěl by konečně vydat knihu. Avšak nemá ani konexe, natož pak peníze na její vydání. Mirek Coufal má ovšem prima bytnou, která konexe má a není pro ní problém zajistit schůzku s mecenášem. S mecenášem z Jerevanu. A tehdy to celé začne…

Knížka o tom, jak je snadné knihu napsat, ale nesnadné ji vydat. Ba co hůř. Jak snadné je dostat půjčku od lidí, kteří na vás při nesplácení nepošlou exekutora, ale sami sebe. Inu, to byla devadesátá léta.

Formáty: PDF, ePDF, EPUB, MOBI Kód: EB0319 Autor: Deli Marcel Štítky: , , , , Nakladatel:

Popis

Mirek Coufal je civilním zaměstnáním smuteční řečník pohřebního ústavu Západ slunce, ale zejména úspěšným spisovatelem. Aspoň si to o sobě myslí. Je přesvědčen, že detektivkou oceněnou v literární soutěži o nejlepší nevydanou knihu konečně musí udělat díru do světa, a tak si na její vydání půjčí peníze. Problém je, že to není málo peněz a že si je půjčil od mafie. Naštěstí má partu kamarádů z hospody, takže třeba jeho setkání s pochybnými arménskými existencemi, které byste nechtěli potkat ani na Staromáku v pravé poledne, třeba nedopadne tak zle.

Po předchozích knihách, v nichž nezapřel úspěšnou inspiraci mistry literárního humoru, přichází Marcel Deli s dalším románem a rozehrává zápletku, která málokoho nechá lhostejným. Ti, kdo četli nebo poslouchali Případy pro poručíka Slídila a četli Hřbitov prasátek, řeknou si, že takhle knížka je někde mezi těmito dvěma. I když Slídil není sbírkou ryze detektivních povídek, přece jenom má kriminální šmrnc. Hřbitov prasátek je svým dějem absurdní drama (gastronomický horor, jak tomu říká sám autor) a v tomto ohledu má Nikdo nebyl kladnej blíž právě k němu. I když… Případy pro poručíka Slídila připomene třeba také femme fatale Deliho mystiky paní Vomáčková, která tentokrát povýšila z pouhé sousedky v činžáku na tajemnou majitelku vily s bohatou minulostí, a jak se zdá, ještě bohatší přítomností. Kdo chce znát rozuzlení, měl by knihu přečíst celou.

Další informace

ISBN

978-80-7495-821-2 (PDF)
978-80-7495-821-2 (EPUB)
978-80-7495-823-6 (MOBI)

Počet stran

177

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil.

Buďte první, kdo pošle recenzi na e-knihu „Nikdo nebyl kladnej“

Mohlo by se Vám líbit…