Nikdo nebyl kladnej

0 out of 5

80,00 

Mirek Coufal je smuteční řečník. Mirek Coufal je také talentovaný autor detektivek a chtěl by konečně vydat knihu. Avšak nemá ani konexe, natož pak peníze na její vydání. Mirek Coufal má ovšem prima bytnou, která konexe má a není pro ni problém zajistit schůzku s mecenášem. S mecenášem z Jerevanu. A tehdy to celé začne…

Knížka o tom, jak je snadné knihu napsat, ale nesnadné ji vydat. Ba co hůř – jak snadné je dostat půjčku od lidí, kteří na vás při nesplácení nepošlou exekutora, ale sami sebe. Inu, to byla devadesátá léta.

Formáty: PDF, ePDF, EPUB, MOBI Kód: EB0319 Autor: Deli Marcel Štítky: , , , , , Nakladatel:

Popis

Mirek Coufal je civilním zaměstnáním smuteční řečník pohřebního ústavu Západ slunce, ale zejména úspěšným spisovatelem. Aspoň si to o sobě myslí. Je přesvědčen, že detektivkou oceněnou v literární soutěži o nejlepší nevydanou knihu konečně musí udělat díru do světa, a tak si na její vydání půjčí peníze. Problém je, že to není málo peněz a že si je půjčil od mafie. Naštěstí má partu kamarádů z hospody, takže třeba jeho setkání s pochybnými arménskými existencemi, které byste nechtěli potkat ani na Staromáku v pravé poledne, třeba nedopadne tak zle.

Po předchozích knihách, v nichž nezapřel úspěšnou inspiraci mistry literárního humoru, přichází Marcel Deli s dalším románem a rozehrává zápletku, která málokoho nechá lhostejným. Ti, kdo četli nebo poslouchali Případy pro poručíka Slídila a četli Hřbitov prasátek, řeknou si, že takhle knížka je někde mezi těmito dvěma. I když Slídil není sbírkou ryze detektivních povídek, přece jenom má kriminální šmrnc. Hřbitov prasátek je svým dějem absurdní drama (gastronomický horor, jak tomu říká sám autor) a v tomto ohledu má Nikdo nebyl kladnej blíž právě k němu. I když… Případy pro poručíka Slídila připomene třeba také nomen, i když ne úplně omen Deliho mystiky paní Vomáčková. Z majora Vomáčky, vystupujícího v příbězích o Slídilovi, je v Nikdo nebyl kladnej tajemná majitelka vily s bohatou minulostí, a jak se zdá, ještě bohatší přítomností. Kdo chce znát rozuzlení, měl by knihu přečíst celou.

Další informace

ISBN

978-80-7495-821-2 (PDF)
978-80-7495-821-2 (EPUB)
978-80-7495-823-6 (MOBI)

Počet stran

177

Recenze

E-knihu dosud nikdo nehodnotil.

Buďte první, kdo e-knihu „Nikdo nebyl kladnej“ zhodnotí

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…