Sleva!

Průvodce po železničních tratích | Severní Čechy I

0 out of 5

Original price was: 349,00 Kč.Current price is: 299,00 Kč.

Obsahově velmi bohatá publikace doprovázená nákresy tratí a fotografiemi je prvním dílem řady průvodců po České republice. Popisuje naši vlast z pozice cestovatele, který se za krásami a historií dopravuje vlakem. S podobnými příručkami se často setkáváme v zahraničí, a to nejen v zemích s rozvinutou železniční dopravou a čilým turistickým ruchem. Před lety bylo možno v našich knihkupectvích zakoupit průvodce po železnici bývalé NDR.

I u nás vycházel např. Řivnáčův průvodce po Království českém (poprvé v roce 1882), v němž jsou naše nejdůležitější železniční tratě té doby poměrně dobře popsány. Po roce 1948 byly jakékoliv podrobnější informace týkající se provozního a technického zázemí železnice utajovány a nemohly být zveřejněny. V pozdějších letech byla upřednostňována silniční doprava a v edičních plánech našich nakladatelství se pro podobné publikace nenašlo místo.

Od roku 1999 jsme vydával Klub železničních cestovatelů (KŽC) v sešitové podobě průvodce po jednotlivých železničních tratích jako přílohu klubového zpravodaje Dráhař. Nyní přechází k elektronickému zpracování tratí řazených do souborů podle ucelených oblastí. Čím se tento průvodce odlišuje od obdobných publikací, které se na našem trhu v současnosti objevují?  Především tím, že není zaměřený pouze na jednu trať, ale ve své finální podobě (13 dílů) by měl obsáhnout celou železniční síť v ČR, a to v současných podmínkách. Tomu také musí odpovídat i rozsah popisu, který jednotlivým tratím věnuje.

Prvních 50 stran si můžete prohlédnout v listovací knížce.

Formáty: ePDF Kód: EB0339 Autor: Kolektiv Štítky: , , , , , Nakladatel:

Popis

Průvodce nejsou určeny pouze železničářům a fanouškům pohybujícím se v okolí dráhy. Vydavateli a autorům nešlo o výčet podrobných historických událostí popisovaných míst – ty budou omezeny jen na základní údaje o datech zahájení a provozu.

Cílem průvodců je poskytnout především praktické informace pro turistiku a běžné cestování. Snahou bylo popsat, pokud možno populárním a i naprostému laikovi srozumitelným způsobem některá železniční zařízení i různé zajímavosti, které jakýmkoliv způsobem ovlivňují jízdu vlaků. V některých případech jsme se záměrně odchýlili od železniční předpisové terminologie, případně jsme daný popis funkce či zařízení zjednodušili.

Další informace

ISBN

978-80-7495-876-2 (PDF)

Počet stran

432

Recenze

E-knihu dosud nikdo nehodnotil.

Buďte první, kdo e-knihu „Průvodce po železničních tratích | Severní Čechy I“ zhodnotí

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…