: Pavlovo pozdní odpoledne

49 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: EPUB  MOBI  ePDF 
ISBN:   978-80-7495-637-9 (PDF)
978-80-7495-638-6 (ePUB)
978-80-7495-639-3 (MOBI)

Anotace

Nakladatelství e-bohém připravilo po 21 letech reedici knížky, která v době svého prvního vydání právem vzbudila rozruch. Tehdejší náklad 10 výtisků byl beznadějně rozebrán prakticky již během několika hodin. Devět kusů od té doby nenávratně koluje mezi čtenáři, jeden výtisk se ale podařilo zachránit, kousek po kousku restaurovat a přizpůsobit modernímu čtenáři a jeho nárokům v probíhajícím 21. století.

Verze ePDF doprovází pestré ilustrace Václava Buňáta.

Knihu můžete mít i v papírové formě: k dispozici je nejen v brožovaném vydání, ale také v pevné vazbě</>.

Leopold Chlupatý:Pavlovo pozdní odpoledne

Štítky

humor, filozofie

Autor

Leopold Chlupatý, vlastním jménem Ing. Jiří Zevl, se narodil do nejhlubší bídy. Aby se jeho rodina nasytila, chodíval jako chlapec prosit o slupky z brambor do vedlejšího hostince. Otec studoval na VŠCHT obor silikáty a hrál košíkovou.

Do literatury Chlupatý vstoupil poezií s prvky civilismu a povídkami. Krátce se živil psaním fejetonů a do roku 1991 pracoval jako redaktor nakladatelství Českomoravský pisatel. Necelý půlrok strávil v nakladatelství Flamenco a v letech 1992–1994 byl zaměstnán v časopise Bohunka. Od té doby byl spisovatelem na volné noze. Raný soubor povídek Nízkotlaká pojistka byl již připraven k vydání, ale tisk byl na poslední chvíli zakázán a sazba rozmetána. A tak vzala literární veřejnost Leopolda Chlupatého na vědomí až po vydání básnické sbírky Dlažební kostka.

Pavlovo pozdní odpoledne je právem považováno za autorův odkaz lidstvu na prahu třetího tisíciletí. Chlupatý v něm nabízí řadu doporučení vedoucích k duchovnímu rozvoji jednotlivce a k probuzení skrytých sil lidského vědomí.

Leopold Chlupatý zemřel na srdeční mrtvici při koupání v Jaderském moři v blízkosti jugoslávského ostrova Lopud. V této souvislosti je často připomínána jeho novela Trpa – syn moře z nedokončeného cyklu Desátá vlna.

Zanechte nám zprávu