: Zvířecí moudrosti

69 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 151
ISBN:   978-80-7495-373-6 (PDF)
978-80-7495-374-3 (ePUB)
978-80-7495-375-0 (MOBI)

Anotace

Arnošt Vít převyprávěl pro dnešní děti klasické bajky třech nejvýznamnějších mistrů tohoto žánru historie – Ezopa, Jeana de La Fontaina a Ivana Andrejeviče Krylova. Zhruba jednostránkové příběhy, v nichž většinou vystupují zvířata, nabývající lidských vlastností, přinášejí nejen zábavu, ale tradičně také poučení.

Knížka je ve formátu PDF (a ePDF) doprovázena ilustracemi (co bajka, to ilustrace), které nakreslily a namalovaly samy děti. Výběr bajek se takřka úplně shoduje se souborem, který vyjde knižně v nakladatelství Mladá fronta v únoru 2015.

Autor

Arnošt Vít je zkušeným autorem dětských knížek a příběhů pro děti. Na svém kontě má asi patnáct tištěných publikací, které vydala renomovaná nakladatelství, ale také 70 pohádek, které odvysílal Český rozhlas v populárním dětském rozhlasovém večerníčku, pořadu Hajaja. Knížky Arnošta Víta (ročník 1920) jsou charakteristické vtipem a stylistickou čistotou.

Přes své zkušenosti s publikováním o sobě říká, že je spisovatel začátečník. Knížky totiž začal psát až ve svých pětasedmdesáti letech, dávno už v důchodu, a to jen na žádost a výzvu jedné redakce dětského časopisu, která měla nouzi o přispěvatele.

Zanechte nám zprávu