: The Wisdom of Father Brown

49 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
ISBN:   978-80-7495-359-0 (PDF)
978-80-7495-360-6 (ePUB)
978-80-7495-361-3 (MOBI)

Anotace

Moudrost otce Browna je druhá ze série sbírek detektivních povídek, jejichž hlavním hrdinou je nenápadný katolický kněz Brown, oplývající selským rozumem a bryskní logikou. Díky své intuici řeší v povídkách nejrůznější zločiny a tajemné události. Chesterton do povídek zasazuje také psychologický a filozofický podtext a libuje si v paradoxech.

Knížku si můžete stáhnout v anglickém originálu.

Gilbert Keith Chesterton:The Wisdom of Father Brown

Autor

Gilbert Keith Chesterton (1874–1936) byl anglický spisovatel. Je znám jako autor románů a detektivek, ale také jako společenský a literární kritik, historik a obhájce katolicismu.

Po matce měl francouzský původ a jeho zámožní rodiče žili v Londýně, kde Chesterton studoval malířství, ale protože studium nedokončil, živil se jako novinář. Pohyboval se v literárních kruzích – přátelil se s Hilairem Bellocem a s G. B. Shawem a H. G. Wellsem vedli často dlouhé diskuse.

Je autorem asi osmi desítek knih, několika set básní a asi dvou set povídek. Kromě toho napsal zhruba čtyři tisíce esejů a několik divadelních her. Své sloupky publikoval v několika anglických novinách a časopisech. Pro Encyklopedii Britannica napsal několik hesel, například o Charlesi Dickensovi.

Zanechte nám zprávu