: The Haunted Hotel, A Mystery of Modern Venice

29 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 171
ISBN:   978-80-7495-519-8 (PDF)
978-80-7495-520-4 (ePUB)
978-80-7495-521-1 (MOBI)

Anotace

Kriminální příběh Strašidelný hotel, tajemství moderních Benátek, prvně vydaný v roce 1879, líčí záhadné úmrtí v jednom benátském paláci. Vyprávění, které nabízíme v anglickém originále, si zachovalo poutavost stejně jako v době svého vzniku.

Lord Montbarry zrušil svatbu se svou snoubenkou, oženil se s hraběnkou Naronovou, starší vdovou, a spolu s ní a jejím doprovodem odjíždí na svatební cestu do Benátek. O jeho tamním životě se šíří různé podivné zvěsti a jednoho dne lord nečekaně umírá na zápal plic. Z paláce se postupem času stane luxusní hotel, do kterého zavítá i lordova rodina. Nikdo z ní však nedokáže přespat v pokoji zemřelého příbuzného, kde zřejmě straší…

Autor

William Wilkie Collins (1824–1889) byl anglický spisovatel a dramatik. Patří k autorům tzv. senzačních románů, které byly velmi oblíbené v Anglii druhé poloviny 19. století.

Senzační román čerpá z neobvyklých, děsivých nebo tajemných událostí, většinou spjatých s nějakým zločinem. Má za cíl čtenáře vyděsit a šokovat a hojně k tomu využívá nečekaných zvratů a momentů překvapení. Děj se však odehrává v reálném prostředí, což má zvýšit důvěryhodnost vyprávění.

Wilkie Collins patřil ve své době k nejčtenějším a také nejlépe placeným spisovatelům. Vedl bohémský život, který byl v rozporu s tehdejší společenskou morálkou. Přátelil se s mnoha literáty a blízko měl především k Charlesi Dickensovi. Na rozdíl od Dickense se však na jeho jméno postupně pozapomnělo, i když jeho díla se dočkala četných televizních a filmových zpracování.

Zanechte nám zprávu