: The Europeans

29 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 159
ISBN:   978-80-7495-585-3 (PDF)
978-80-7495-586-0 (ePUB)
978-80-7495-587-7 (MOBI)

Anotace

Novela, kterou Henry James publikoval poprvé na pokračování v časopise The Atlantic Monthly v roce 1878. Pro knižní vydání provedl následně četné úpravy.

Příběh se odehrává v 19. století v Bostonu a Nové Anglii. Sourozenci Eugenia Münsterová a Felix Young se vydávají na návštěvu amerických příbuzných. Eugenia je manželkou Adolfa Silberstadt-Schreckensteina, mladšího bratra korunního prince, který je svou rodinou přesvědčován, aby manželství z politických důvodů ukončil. Eugenia se tak může v Novém světě pokusit najít jiného bohatého manžela. Rodina Wentworth, která žije na venkově u Bostonu, je na hony vzdálená tomu, na co jsou oba Evropané zvyklí ze starého kontinentu. Setkávají se zde s puritánstvím, konzervativním patriarchálním modelem rodiny. Zatímco Felix je atmosférou fascinován a tráví s Wentworthovými spoustu času, Eugenie se v tomto kruhu snaží být co nejméně.

Román si můžete stáhnout v anglickém originálu.

Autor

Henry James (1843–1916) se narodil v americkém New Yorku, ale od roku 1876 žil trvale v Londýně, přičemž ještě předtím procestoval Itálii a nakrátko se usadil také v Paříži. Díky Ivanu Sergejeviči Turgeněvovi se tady seznámil se spoustou literárních osobností, a protože už předtím dychtivě četl francouzskou, anglickou a ruskou literaturu, nebylo pochyb o tom, kudy se bude ubírat jeho další cesta. Díky bohatému dědictví, které nabyl jeho otec, myslitel a teolog, si na rozdíl od mnoha svých současníků mohl dráhu spisovatele dovolit.

Zanechte nám zprávu