Propast naděje aneb Moje temné paměti

0 out of 5

290,00 

Autor, pocházející z Brna, kde také strávil většinu svého času, zde na téměř šesti stech stranách shrnuje svůj dosavadní život a profesní kariéru filmového scenáristy, popisuje přátelství a kontakty s mnoha lidmi nejrůznějšího věku, zaměření, povolání i sociálního postavení a sdílí se čtenářem i ty vlastní nejvíce intimní zážitky. Kniha se tak stává otevřenou zpovědí svérázného spisovatele a scenáristy, který rozhodně neseděl po celý život jen a jen u psacího stolu!

Prošel depresemi, sebevražednými stavy, emigrací, pobytem v blázinci (dokonce opakovaným), zúčastnil se několika orgií v erotických klubech. Vysvětluje mimo jiné, proč cítil mládí jako své nejhorší životní období. A při tom všem zůstal svůj, třebaže technicky musel občas měnit vnější identitu, jména, nicky.

Kniha je určena zájemcům o nevšední autobiografické romány a těm, kdož sledují dění v brněnském regionu v delším časovém období. Budou překvapeni, co všechno se odehrálo v jejich sousedství a ani o tom nevěděli… Včetně přehlídky místních rázovitých postaviček a společenských typů a týpků.

Formáty: ePUB, EPUB, MOBI Kód: SAM0044 Autor: Wittness John Štítky: , , , ,

Popis

„Ještě žádná kniha se mi nepsala tak lehko a zároveň tak těžko,“ přiznává autor. „Občas to připomínalo až procházku samotným peklem. Snažil jsem se prožít ne tak docela všední život a snad se mi to i podařilo. Protloukal jsem se jím, jak jsem jen uměl, až do dnešních dnů. Nenapadlo mě tehdá, že o tom všem jednou budu psát – a dokonce hned celou knihu! Byla to má každodenní přítomnost, kdežto dnes se to jeví jako hodně exotiky s trochou nostalgie; vzhledem k podstatně změněnému světu. Když to po sobě čtu, začínám si poněkud neskromně myslet, že moje přítomnost v našem slzavém údolí měla přece jen nějakou hlavu a patu a dávala i nějaký smysl. Je patrné, že život sám píše nejzajímavější příběhy, neboť tohle bych ani sám nevymyslel; a to se zabývám nejrůznějšími fabulacemi už přes čtyřicet let. Ale což… Když už přijde má chvíle a kmotřička s kosou mi vypoví smlouvu, poběží mi před očima všechno jako zrychlený film. Ať je tedy na co se koukat!“

Další informace

Počet stran

610

ISBN

978-80-11-03437-5 (ePDF)
978-80-11-03435-1 (EPUB)
978-80-11-03436-8 (MOBI)

Recenze

E-knihu dosud nikdo nehodnotil.

Buďte první, kdo e-knihu „Propast naděje aneb Moje temné paměti“ zhodnotí

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *