21 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 244
ISBN:   978-80-7495-214-2 (PDF)
978-80-7495-215-9 (ePUB)
978-80-7495-216-6 (MOBI)

Anotace

Příběhy Petera Pana, který má dnes sochu v londýnské Kensingtonské zahradě, vymyslel pro pět synů svých přátel Arthura a Sylvie Daviesových, jimž se po smrti jejich rodičů stal dokonce poručníkem. Lyrický příběh z pozdně viktoriánského období o chlapci, který odmítá růst, se stal nesmrtelným. Byl několikrát zfilmován a sám Barrie o něm napsal několik knih. Dobrodružství, která zažívá v magické Zemi Nezemi, jsou oblíbená dětmi na celém světě.

Knihu si můžete stáhnout v anglickém originálu.

Autor

Sir James Matthew Barrie (1860–1937), skotský novinář, spisovatel a dramatik, se do myslí čtenářů zapsal zejména svým románem Peter Pan, ale také jako popularizátor dívčího jména Wendy, které bylo původně jeho přezdívkou. Literární zalíbení našel hlavně v symbolismu a romantismu, ale tyto styly obohatil fantaskními příběhy, mícháním reality s nadpřirozenem a nejrůznějšími hříčkami.

Ses svými devíti sourozenci vyrůstal v chudé tkalcovské rodině a v mládí snil o kariéře spisovatele a novináře. Na univerzitě v Edinburghu byli jeho spolužáky Arthur Conan Doyle a Robert Louis Stevenson a společně vydávali vysokoškolské noviny. Poté působil jako novinář v Nottinghamu a později v Londýně.

Zanechte nám zprávu