: Buchtypekta

45 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 36
ISBN:   978-80-7495-014-8 (PDF)
978-80-7495-015-5 (ePUB)
978-80-7495-016-2 (MOBI)

Anotace

Ve Voňavém království musí všechny kytky vonět, pan král, moudrý a spravedlivý, na to dohlíží alespoň ve vlastní královské zahradě. Stará se mu o ni dlouholetý zahradník Konvička, jehož synek se právě vrací z ciziny, kde byl na zkušené a trochu i na studiích. Přináší panu králi dárek - sazeničku neznámé odrůdy růže. Zasadili ji, vykvetla, na pohled byla jako jiná, krásná, květy měla zlatožluté, a přece se něčím lišila od ostatních. Čím - na to přišel moudrý pan král po delším bádání. Ovšem čtenář se doví všecky taje a záhady, které tu růžičku provázely, a co z toho vzniklo, i proč se ta růžička jmenovala Buchtypekta, jenom a pouze v téhle knížce.

Autor

Arnošt Vít je zkušeným autorem dětských knížek a příběhů pro děti. Na svém kontě má asi patnáct tištěných publikací, které vydala renomovaná nakladatelství, ale také 70 pohádek, které odvysílal Český rozhlas v populárním dětském rozhlasovém večerníčku, pořadu Hajaja. Knížky Arnošta Víta (ročník 1920) jsou charakteristické vtipem a stylistickou čistotou.

Přes své zkušenosti s publikováním o sobě říká, že je spisovatel začátečník. Knížky totiž začal psát až ve svých pětasedmdesáti letech, dávno už v důchodu, a to jen na žádost a výzvu jedné redakce dětského časopisu, která měla nouzi o přispěvatele.

Zanechte nám zprávu