: A Christmas Carol

29 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 83
ISBN:   978-80-7495-370-5 (PDF)
978-80-7495-371-2 (ePUB)
978-80-7495-372-9 (MOBI)

Anotace

Hrdinou povídky Vánoční koleda (plný název v angličtině A Christmas Carol. In Prose. Being A Ghost Story of Christmas) je mrzoutský lakomec Ebenezer Scrooge. Poté, co muže na Štědrý večer navštíví tři duchové (minulých, současných a budoucích Vánoc) a postupně ho nechají zavzpomínat na dětství, předvedou mu oslavu Vánoc tří současníků a předestřou před ním vizi strašné budoucnosti, Scrooge se napraví a stane se jiným člověkem.

Vánoční koleda se hned po svém prvním vydání v roce 1843 setkala s velkým úspěchem a vřelým přijetím ze strany kritiků. O její oblíbenosti svědčí i to, že byla zfilmována a stala se také předlohou pro operu.

Knížku si můžete stáhnout v anglickém originálu.

Autor

Charles Dickens (1812–1870) patří k nejvýznamnějším a koneckonců také nejplodnějším anglickým romanopiscům. Už od útlého dětství si musel sám vydělávat na živobytí, takže velmi dobře poznal svět, o kterém později začal psát. Své první črty a povídky o nižších sociálních vrstvách a o Londýně publikoval pod pseudonymem Boz v listu Morning Chronicle. Jejich obliba mezi čtenáři ho utvrdila v tom, že by se měl literatuře věnovat naplno, a hned po vydání prvního rozsáhlejšího díla – Kroniky Pickwickova klubu – se stal slavným.

Zanechte nám zprávu