9 Kč
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 12

Anotace

Čtyři krátká zamyšlení v drobnosti s názvem Životem nemají ambice ho nějak uchopit, či dokonce vysvětlit. Jsou snad jen skromným a pouhým pohledem autorky na to, jak životem jdeme, jde někdy i ona sama, jde někdy snad každý z nás.

Životem zaskočená, životem učarovaná, životem bičovaná, životem dojímaná, životem zklamaná, životem nadšená. Někdy ho bereme zbytečně až příliš vážně, jindy ho bereme zbytečně na lehkou váhu.

Štítky

úvahy, eseje, život

Autor

Na světě jsem se objevila jako Kateřina T. v roce 1989 a od té doby jsem stihla pár standardních, nezajímavých věcí jako jsou maturita, bakalář, slepé střevo... Za daleko zajímavější na tomhle světě pokládám například tulipány, horské kolo, brože, zelenou barvu, nugát, film O myších a lidech, plnicí pera a verzatilky, autory jako Lustig, Nabokov, Fulghum, Kundera..., konkrétně pak miluji knížky Malý princ, Lolita, Přísaha, Píšu a sešit mi leží na kolenou, Dita Saxová. Z posledních jmenovaných je patrné, jaká témata jsou mi blízká. Málokdy sáhnu v knihkupectví (knihy si kupuji, nepůjčuji, neumím se jich po přečtení vzdát, co je lepší než si osahat vlastní novou knížku, přivonět si k ní a už ji nikdy nemuset vrátit) po něčem humorném, veselém. Nejsem však životní pesimista, řekla bych spíš realista s jistou dávkou optimismu. Ještě před časem bych se označila za optimistu s jistou dávkou realismu, ale dnes je to už naopak. Člověk zažívá životní karamboly, nic není tak, jak se zdálo, že by mohlo (mělo?) být, a to se odrazilo i na mém životním přístupu, na tom, co chci sdělit...

Zanechte nám zprávu