World of Walls

0 out of 5

0,00 

V této aktuální a originální knize Said Saddiki podrobně zkoumá fyzické a virtuální zdi na čtyřech kontinentech, včetně Izraele, Indie, jižní hranice EU, Maroka a navrhované hraniční zdi mezi Mexikem a USA. Saddikiho podrobná analýza zkoumá napětí mezi vzestupem globalizace, o kterém někteří tvrdili, že povede k „světu bez hranic“ a „konci národního státu“, a rychlým rozvojem systémů kontroly hranic v posledních desetiletích.

Formáty: PDF Kód: LIB0003 Autor: Saddiki Said Štítky: , , , , , , Nakladatel:

Popis

Hranice se vytvářejí od počátku věků, ale v posledních letech se pro politické rozhovory po celém světě stávají stále významnějšími umělé překážky. Donald Trump byl zvolen prezidentem Spojených států a zároveň slíbil, že postaví zeď na hranici s Mexikem, a v Evropě mezinárodní hnutí migrantů a uprchlíků vyvolalo ostrou diskusi o tom, zda a jak by země měly omezit přístup na své území vytvořením fyzických překážek. Virtuální zdi jsou také stavěny a drceny s rostoucí rychlostí. V éře po 11. září existuje větší nebezpečí ze strany takzvaných „nadnárodních nestátních aktérů“ a počítačové hackerství a kyberterorismus hrozí přemožením našich technologických překážek.

Saddiki zkoumá pravidelné i nepravidelné přeshraniční aktivity, včetně toku lidí, zboží, nápadů, drog, zbraní, kapitálu a informací, a zkoumá rozdíly, které se odrážejí v překážkách těchto aktivit. Zvažuje důsledky výstavby fyzických a virtuálních zdí, včetně jejich dopadu na mezinárodní vztahy a vzestup bezpečnostního trhu za několik miliard dolarů.

Další informace

ISBN

978-1-78374-370-4

Počet stran

154

Recenze

E-knihu dosud nikdo nehodnotil.

Buďte první, kdo e-knihu „World of Walls“ zhodnotí

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…