: Women in Love

49 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 518
ISBN:   978-80-7495-122-0 (PDF)
978-80-7495-123-7 (ePUB)
978-80-7495-124-4 (MOBI)

Anotace

Ačkoli je nejznámějším Lawrenceovým románem patrně Milenec lady Chatterleyové, skandální dílo, které bylo ještě několik let po autorově smrti zakazováno, také Zamilované ženy (nebo Ženy milující, jak bývá román vydaný v roce 1920 překládán) nabízejí čtenáři podobný zážitek plný erotického jiskření a vášnivého opojení. Na více než 500 stranách zachycuje příběh dvou mileneckých párů v docela krátkém časovém úseku. Obě dvojice procházejí vývojem a každý najde poněkud jiný osud: zatímco jeden se tragicky rozpadne, druhý je alespoň částečně naplněn.

Román si můžete stáhnout v anglickém originále.

Autor

Anglický romanopisec, povídkář, básník a dramatik David Herbert Lawrence (často se zkracuje na H. D. Lawrence; 1885–1930) se narodil v průmyslovém kraji poblíž Nottinghamu. V tomto městě také absolvoval univerzitu a následně na ní vyučoval, než se po roce 1913 začal věnovat výhradně literatuře.

Jeho otec byl horník a matka ho vychovávala puritánsky, takže jeho pozdější umělecká kariéra nemohla zůstat neovlivněna tímto prostředím. V roce 1919 se vydal na cesty a procestoval nejen Evropu, ale také Austrálii a Nový Zéland a Mexiko. Díky F. M. Fordovi pronikl do londýnských literárních kruhů a před 1. světovou válkou se oženil s německou aristokratkou Friedou Weekleyovou.

Ve své experimentální próze se věnoval zejména vztahům mezi muži a ženami a vedle citové stránky zdůrazňoval instinkty, vášně a sexuální rovinu. Byl velmi plodným autorem, básnické dílo čítá více než tisíc stran textů, proslul ale zejména jako spisovatel povídek a novel. Zemřel na tuberkulózu ve svých 44 letech.

Zanechte nám zprávu