: Tom Storm a Kaddáfího zlato

59 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 125
ISBN:   978-80-7495-226-5 (PDF)
978-80-7495-227-2 (ePUB)
978-80-7495-228-9 (MOBI)

Anotace

KNIHU JE MOŽNÉ KOUPIT TAKÉ V SADĚ JAKO E-KNIHU A TIŠTĚNOU KNIHU VYDANOU AUTOREM V ROCE 2012.

První ze série příběhů soukromého detektiva Toma Storma zavádí čtenáře nejen na několik míst starého kontinentu, například do České republiky, domoviny hlavního hrdiny, a Francie, ale také na Kanárské ostrovy a zejména do Libye, kde je teprve několik měsíců po občanské válce a odstranění prezidenta Kaddáfího. Existují informace, že libyjský vůdce si někde ulil peníze a zlato, aby se mohl vypařit. Ale protože to nestihl, parta vedená Čechem Viktorem se rozhodne po stopách zlata vydat. Jenže Viktor a jeho společníci nejsou jediní, kdo se rozhodli na nelegálním nálezu zbohatnout.

Nebezpečné zápletky, nezvěstná parta a exotické dobrodružství v zemi, kde se dosud nelze spolehnout na fungování základních společenských pravidel – to je situace jako stvořená pro soukromého detektiva Toma Storma. Ten se musí pokusit hledače Kaddáfího zlata najít, a to dřív, než bude pozdě.

Tom Storm se narodil v roce 1972 české emigrantce, která uprchla do zahraničí po příchodu armád do Československa. Dostala se do USA, kde se v Kalifornii vdala za amerického inženýra Michaela Storma. Přála si pro syna křestní jméno Tomáš, ale v Americe z toho nakonec zbyl Tom. Vystudoval na Harvardu a v devadesátých letech se mu podařilo díky matce získat české občanství. Dal se k policii do zásahové jednotky a prodělal tvrdý výcvik. Chtěl pomoci při vyšetřování různých zločinů proti majetku, vyšetřovat korupci „velkých zvířat“ a podobně. Byl ale zklamán tím, že některá vyšetřování byla nadřízenými zastavována a odkládána, proto od policie odešel a otevřel si soukromou detektivní agenturu, kterou nazval Jasné oko.

Autor

Ing. Luděk Dembovský (narozen 1929 v Plzni) bydlel do osmnácti let v Plzni, kde studoval reálné gymnázium na Mikulášském náměstí. Původně to byla reálka, ale Němci reálky zrušili a přejmenovali na reálná gymnázia. Po maturitě odešel do Prahy na VŠE, kde po ukončení školy už zůstal. Nejprve nastoupil na umístěnku v Hrudkovnách Praha a později sloužil u PTP v Nepomuku. Po vojně pracoval na stavbách (např. letiště Mošnov). V roce 1956 přešel do školství a byl profesorem elektrotechniky na průmyslové škole. V té době publikoval odbornou literaturu a učebnice. V roce 1990 založil firmu, která se zabývá filtrační a čisticí technikou. V roce 2012 vydal knihu Tom Storm a Kaddáfího zlato, V roce 2013 mu vyšel titul Pohádky pro mé děti. V současné době vydává detektivní povídky u různých vydavatelů a píše další knihu o Tomu Stormovi.

Zanechte nám zprávu