: The Secret Agent: A Simple Tale

zdarma
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 229
ISBN:   978-80-7495-440-5 (PDF)
978-80-7495-441-2 (ePUB)
978-80-7495-442-9 (MOBI)

Anotace

Výborný psychologický román Tajný agent: Jednoduchý příběh jednoho z nejvýznamnějších nerodilých mluvčích píšících anglicky Josepha Conrada vyšel poprvé v roce 1907. Vypráví o panu Verlocovi, který naoko provozuje v londýnské čtvrti pochybné pověsti živnost, ve skutečnosti se však jedná o agenta tajných služeb, a dokonce dvojího – Verloc poskytuje informace ruské vládě a zároveň spolupracuje i s inspektorem Scotland Yardu. Změna na ruské ambasádě roztočí kolotoč událostí, v nichž přijdou na řadu zpravodajské hrátky a rozsáhlé fízlování, které odhaluje často roztodivné charaktery jednotlivých účastníků. V knize se tak setkáváme s vypečenými snoby, měšťáky od přirozenosti i všelijakými pokryteckými podržtaškami, kteří se snaží vlichotit se do přízně těch, z jejichž partnerství by mohli mít prospěch.

Značně protiruský román nemohl u nás po druhé světové válce vyjít, celosvětově se tak těší velké oblíbenosti. V 90. letech byl dokonce zfilmován a role si ve filmu, který se v Česku uváděl pod názvem Bomba pro Greenwich, zahráli například Patricia Arquette, Gérard Depardieu a Robin Williams.

Román si můžete stáhnout v anglickém originálu.

Autor

Jeden ze zakladatelů modernismu v literatuře Joseph Conrad, vlastním jménem Józef Teodor Konrad Nałęcz Korzeniowski (3. prosince 1857 až 3. srpna 1924), anglický spisovatel polského původu, se narodil ve městě Berdyčiv na území dnešní Ukrajiny. Jeho otec, polský zeman, byl romantický básník a sám Józef v sobě romantickou duši nezapřel. V 17 letech, po smrti rodičů, se vydal do přístavu Marseille a nejprve se na francouzských obchodních lodích plavil po Karibiku a poté získal hodnost kapitána u anglického loďstva a stal se britským občanem. Po onemocnění malárií ukončil námořnickou kariéru a v Anglii se věnoval literární tvorbě. Všechna svá díla napsal v angličtině, a přestože nebyl rodilým mluvčím, romány, novely i povídky udivují jazykovou bohatostí.

Díky tomu, že se podíval na četná exotická místa, mohl ze svých zkušeností a zážitků čerpat jako spisovatel.

Zanechte nám zprávu