: The House of the Seven Gables

49 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 257
ISBN:   978-80-7495-385-9 (PDF)
978-80-7495-386-6 (ePUB)
978-80-7495-387-3 (MOBI)

Anotace

Román Dům se sedmi štíty představuje temně romantického Hawthorna v plné síle. Dílo o vině a trestu plné obrazností a o labyrintu dobra a zla vypráví příběh puritánského rodu Pyncheonů žijícího ve starém domě v Nové Anglii. Rodina už tři generace stižena kletbou kvůli křivdě spáchané na rodině chudých Maulů. Účinky kletby postupně vyprchávají, až je oba rody smažou úplně, když se dva jejich příslušníci vezmou.

Román si můžete stáhnout v anglickém originálu.

Autor

Americký spisovatel Nathaniel Hawthorne (1804–1864) byl autorem povídek a románů. Napsal také biografii svého přítele Franklina Pierce, 14. prezidenta Spojených států.

Původ ze Salemu, kde se více než sto let před jeho narozením naháněly a popravovaly čarodějnice, jako by Nathaniela Hawthorna předurčil ke psaní alegorických, magických a fantastických příběhů. A co víc, jeden z jeho předků John Hathorne dokonce v procesech figuroval jako jediný soudce – ale nikdy se za účast na nich nestyděl. Aby se od něho Nathaniel alespoň symbolicky odstřihl, přidal do svého příjmení písmeno w.

Jako první jeho dílo vyšel román Fashawe, ale k němu se příliš nehlásil, protože si nebyl jistý jeho kvalitou. Pak se věnoval spíš povídkám a nakonec zase vsadil na romány. V jeho dílech se prvky temného romantismu (věnuje se zlu, hříchu, vině a odplatě) potkávají s mimořádnou symbolikou, psychologií a surrealismem.

Zanechte nám zprávu