: Říkanky podle kalendáře

69 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF 
Počet stran: 407
ISBN:   978-80-7495-198-5 (PDF)

Anotace

Kniha ve formátu PDF obsahuje přibližně 400 básniček: každé datum je věnováno jménu, které se v daný den objevuje v českém kalendáři. Kromě veršovaných přáníček najdete v souboru také dvě básničky inspirované měsícem v roce (jednu delší a jednu kratší) a dvanáct tematických pracovních listů: devět omalovánek, dvě jednotahovky a jedno bludiště.

Básničky jsou v knížce uspořádané tak, že každé je věnována jedna stránka. Každý list tak můžete využít tím způsobem, že po vytištění dokreslíte kolem básničky obrázek a originální přání věnujete někomu, kdo má právě svátek. Fantazii se meze nekladou!

Autor

Arnošt Vít je zkušeným autorem dětských knížek a příběhů pro děti. Na svém kontě má asi patnáct tištěných publikací, které vydala renomovaná nakladatelství, ale také 70 pohádek, které odvysílal Český rozhlas v populárním dětském rozhlasovém večerníčku, pořadu Hajaja. Knížky Arnošta Víta (ročník 1920) jsou charakteristické vtipem a stylistickou čistotou.

Přes své zkušenosti s publikováním o sobě říká, že je spisovatel začátečník. Knížky totiž začal psát až ve svých pětasedmdesáti letech, dávno už v důchodu, a to jen na žádost a výzvu jedné redakce dětského časopisu, která měla nouzi o přispěvatele.

Zanechte nám zprávu