: Klapzubova jedenáctka

58 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 97
ISBN:   978-80-7495-588-4 (PDF)
978-80-7495-589-1 (ePUB)
978-80-7495-590-7 (MOBI)

Anotace

Humoristická novela Eduarda Basse popisuje fenomenální úspěch členů rodiny Klapzubů z Dolních Bukviček u Kouřimě. Protože má starý Klapzuba jedenáct synů, udělá z nich fotbalové mužstvo a to pak porazí všechno, co porazit jde. Prvorepublikový novinář a spisovatel Bass čtenáře zavádí nejen na fotbalové trávníky, kde se S. K. Klapzubova jedenáctka střetne se všemi slavnými týmy české ligy, ale poodkrývá také zákulisí reportérské práce, dobového žargonu a uchvátí je také dobrodružným příběhem, který kluci zažívají při návratu z Austrálie. A dojde i na pohádku o kouzelné píšťalce.

Kniha se dočkala mnoha vydání i filmového zpracování a právem patří mezi nejoblíbenější tituly klasické dětské literatury.

Autor

Eduard Bass (1888–1946), vlastním jménem Eduard Schmidt, byl český spisovatel, novinář, zpěvák, herec a konferenciér. Nejprve se vyučil kartáčnictví a pak studoval ve Švýcarsku a Německu. Byl spoluautorem kabaretu Červená sedma, jehož se později stal ředitelem. Přes 20 let působil jako redaktor Lidových novin, více než 5 let byl dokonce jejich šéfredaktorem. Mezi jeho nejznámější díla patří Klapzubova jedenáctka a Cirkus Humberto.

Zanechte nám zprávu