: Gulliver’s Travels

24 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 118
ISBN:   978-80-7495-045-2 (PDF)
978-80-7495-046-9 (ePUB)
978-80-7495-047-6 (MOBI)

Anotace

Smyšlený cestopis anglického spisovatele Jonathana Swifta Gulliverovy cesty, celým názvem Travels into Several Remote Nations of the World, in Four Parts. By Lemuel Gulliver, First a Surgeon, and then a Captain of several Ships (Cesty k rozličným dalekým národům světa ve čtyřech dílech, napsal Lemuel Gulliver, zprvu ranhojič, později kapitán na rozličných lodích), vydal jeho autor poprvé v roce 1726, ale definitivní znění pochází až z roku 1735. Je určen spíš pro dospělé, protože pamfletista Swift v něm vedle popisu cest do vymyšlených zemí, ve kterém hrdina zažívá neuvěřitelné a zábavné příběhy, kritizuje soudobé poměry, zejména poměry na anglickém královském dvoře v době panování Jiřího I., šarvátky anglických politických stran toryů a whigů a dlouholeté nepřátelství Angličanů a Francouzů.

Aby autor dodal románu autentičnosti, umístil do úvodu předmluvu vydavatele a dopis Lemuela Gullivera adresovaný vydavateli. Naše verze obsahuje první dva díly, které si mohou oblíbit i děti. Knížku si můžete stáhnout v původním, anglickém znění.

Autor

Anglický spisovatel, satirik, pamfletista, básník a anglikánský kněz (1667–1745) se narodil v Dublinu, ale záhy přišel o oba rodiče a vychovával ho strýc. Pro jeho kariéru bylo rozhodující, že se stal tajemníkem významného politika Williama Templea. Díky němu se dal vysvětit na kněze, ale také přišel ke vzdělání, potkal se se spoustou význačných lidí a začal psát.

V Londýně se stal známou osobností díky svým politickým pamfletům. Krátce také vedl časopis The Examiner a v roce 1713 byl jmenován děkanem katedrály sv. Patrika v Dublinu. Nejvíc ho proslavil jeho fantastický cestopis Gulliverovy cesty, který si můžete stáhnout v původním, anglickém znění.

Zanechte nám zprávu