: Adventures of Huckleberry Finn

49 Kč
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 274
ISBN:   978-80-7495-431-3 (PDF)
978-80-7495-432-0 (ePUB)
978-80-7495-433-7 (MOBI)

Anotace

Dobrodružství Huckleberryho Finna je jeden z velkých amerických románů, volné pokračování Dobrodružství Toma Sawyera, které malé i velké čtenáře přitahuje už dlouhá desetiletí zejména díky barvitému jazyku, hovorové řeči a poutavému vyprávění. Příběh zachycuje putování tuláka Hucka a jeho černošského přítele Jima, uprchlého otroka, po proudu řeky Mississippi. Přestože ve své době sklidila kniha mnohé kontroverze, zejména kvůli údajné nereálnosti postav, dodnes patří ke klenotům světové literatury.

Román Dobrodružství Huckleberryho Finna si můžete stáhnout v anglickém originálu.

Autor

Mark Twain (30. listopadu 1835 Florida, Missouri – 21. dubna 1910 Redding, Connecticut), vlastním jménem Samuel Langhorne Clemens, americký spisovatel kritického realismu, novinář a satirik, se narodil v podnikatelské rodině. Od roku 1847 se v novinách svého bratra Oriona Hannibal Journal učil na tiskaře, poté pracoval také jako sazeč a později jako lodivod na řece Mississippi. V roce 1858 dokonce získal kormidelnickou licenci.

Do novin svého bratra začal také přispívat svými články. Pseudonym Mark Twain se poprvé objevil v roce 1863, když pod tímto jménem zaplatil účet za cestování. Spojení podle jednoho z výkladů označuje dva sáhy, bezpečnou hloubku vody pro říční parník, podle jiného dvě čárky na účtu v baru při objednávce dvojitého drinku.

Poprvé na sebe Twain upozornil humornou povídkou Slavná skákající žába z okresu Calaveras. Nejvíce ho ale proslavily příběhy dětských hrdinů Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckleberryho Finna. Mezi další známá díla patří například Miliónová bankovka, Princ a chuďas a cestopisy. Jeho cesty ho přivedly například na západ Spojených států, kde se neúspěšně snažil těžit zlato, ale také do Čech, kde v roce 1891 pobýval několik dní v Mariánských Lázních.

Zanechte nám zprávu