: Praktiky finančních poradců

zdarma
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 48
ISBN:   978-80-7495-302-6 (PDF)
978-80-7495-303-3 (ePUB)
978-80-7495-304-0 (MOBI)

Anotace

Mají logo v barvě přátelských citů a sympatií, říkají o sobě, že dělají finanční poradenství odlišně než ostatní, a dušují se, že chtějí napravit pověst finančních poradců v Čechách. A přesto jsou jejich praktiky často ještě bezskrupulóznější než taktika těch, jejichž zvěrstva napáchaná na nic netušících zbídačených klientech ve jménu vlastního úspěchu kritizují.

Aniž by se o to nějak zvlášť snažil, byl jim autor tohoto textu, který čtenáře zasvěcuje do mimořádně odporného jednání jedné z největších českých finančněporadenských společností, nucen přijít na kloub: před několika lety se totiž stal jejich klientem a přihodilo se mu to, co před ním tisícům jiných lidí. A jelikož není jisté, že další tisíce až desetitisíce nebudou s ohledem na očekávaný rozvoj tohoto odvětví následovat, rozhodl se o své zkušenosti podělit.

Ačkoli nepadne jméno konkrétní společnosti ani konkrétního finančního poradce, všechny zachycené události se skutečně staly. Zhruba čtyřicetistránkovou reportáž z pekla je tak možné číst nejen jako varování před praktikami finančních poradců, ale také jako kvíz. Čtenář může během čtení hádat, jaké tričko asi osoby vystupující v této knížce nosí a jak se firma, která udělala v autorově peněžence takový vítr, jmenuje.

Nakonec – aby aspoň v téhle věci byl s proradnými proradci zajedno – pozměnil autor i své jméno.

Čtěte proto pozorně. A vítejte v pekle!

Autor

Ač se v občanském provedení živí něčím úplně jiným, než je psaní, občas si nedá říct a tu a tam se pokouší o vyjádření svých myšlenek pomocí pera, tedy lépe řečeno klávesnice a monitoru počítače.

Zanechte nám zprávu