: Krev a slzy země

zdarma
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  ePDF 
Počet stran: 34
ISBN:   978-80-7495-085-8 (PDF)

Anotace

V roce srpnu 2013 vyhlásilo Centrum současného umění DOX v Praze projekt Kde domov můj?, který se věnuje stále aktuálnějšímu tématu domova. Místa kde žijeme, které nás obklopuje. Následně se DOX obrátilo otevřenou výzvou na širokou veřejnost s přesvědčením, že každý má mít možnost se k položené otázce vyjádřit a na utváření sdíleného domova se podílet.

Autor využil možnosti se k této výzvě připojit cyklem 12 portrétů.Otázka hledání „DOMOVA“ se pro něj stala pátráním po její odvrácené tváři.

Kniha ve formátu PDF a PDF optimalizovaném pro tablety a čtečky obsahuje dvanáct grafických listů se stylizovanými QR kódy dvanácti kontroverzních osob české historie. Jejich výběr a zpracování jsou odpovědí Martina Motlocha na uvedenou otázku.

Autor

Martin Motloch (narozen 1954 v Praze), výtvarník a keramik, vyučen v Ústředí uměleckých řemesel uměleckým keramikem. Následuje studium SPŠK v Bechyni, zaměstnání v Díle a po roce 1989 vlastní keramická dílna. V minulosti prezentuje svou tvorbu na autorských či skupinových výstavách. V současné době se věnuje grafice, reprintům či typografickým rekonstrukcím.

Zanechte nám zprávu