: Hřbitov prasátek

zdarma
Nakladatel: e-bohém
Dostupné formáty: PDF  EPUB  MOBI  ePDF 
Počet stran: 75
ISBN:   978-80-7495-161-9 (PDF)
978-80-7495-162-6 (ePUB)
978-80-7495-163-3 (MOBI)

Anotace

Začínají prázdniny a do obce Labská Stráň přijíždí rodina učitele Josefa Vodrážky, která si zde pronajala na léto chalupu. Josef, jeho žena Jana, a jejich dcera Jarmilka, která trpí nechutenstvím, jsou z chalupy a jejího okolí nadšení. Hned první večer se Josef seznámí s podivínským sousedem Hroudou, který si jednak rád přihne, ale ještě raději mluví o tom, že přijeli do kraje, jak on říká, „tajemnýho, kterej každýho poznamená a změní“.

Jestli a jak se rodina Josefa Vodrážky změní a jak ji poznamená tajemno a magie, se dozvíte, když se začtete do řádek komediálního „gastronomického“ hororu, který byl inspirován knihou Stephena Kinga Řbitov zviřatek.

Štítky

horor, tajemství, humor

Autor

Marcel Deli se narodil v roce 1971 v Děčíně, kde stále žije. Je ženatý a má dvě děti. Autor humoristického blogu KLAUNŮV ŘEV, kde prezentuje svou vlastní povídkovou tvorbu. Jeho velkými vzory jsou Jaroslav Hašek, Zdeněk Jirotka a Miloslav Švandrlík. Částečně i pánové Šimek s Grossmanem.

Mimo internet publikoval mystifikační text Tajemství děčínského podzemí v týdeníku Princip a povídku Návnada v kulturním měsíčníku Enter.

Získal čestné uznání za povídku Jak u nás málem došlo k inovacím v soutěži Literární Varnsdorf 2012. První místo a absolutní vítěz v kategorii próza 19 a více let v literární soutěži „V srdci Děčína, Děčín v srdci 2013“ za povídku Návnada.

Zanechte nám zprávu