Zrzavé dětství v socialismu
Zrzavé dětství v socialismu vzpomínky zrzky na život v šedivém Československu 80. let

O knize


Kniha ZRZAVÉ DĚTSTVÍ V SOCIALISMU je souborem zápisků, jež autorka původně publikovala na svém blogu na portálu idnes.cz. Jejich společným jmenovatelem je vzpomínání na dětství, které autorka prožila v době reálného socialismu.

Prostřednictvím místy velmi osobních textů Karly Šimonovské se čtenář vrací do 80. let, kdy měla každá rodina vikslajvantový ubrus, každý byt v paneláku umakartové jádro a každý obývák nevkusnou stěnu s černobílou televizí.


Tištěná kniha nebude distribuována prostřednictvím klasické sítě knihkupectví, je možné ji objednat pouze přes internet.

Technické údaje: brožovaná, barevná obálka, 208 stran, formát A5, papír 90 g/m2. ISBN: 978-80-7495-777-2.

V internetovém obchodě JINÉ KNIHY můžete knížku koupit také v elektronické podobě ve formátech PDF optimalizovaném pro čtení na tabletech, EPUB a MOBI.

O autorce


Narodila se v roce 1973 do normalizační Prahy, a přestože táta si přál konečně kluka, maminka mu z porodnice přivezla už druhou holčičku. I proto dostala jméno Karla, které z pochopitelných důvodů nenáviděla. Druhý hendikep té doby jí poskytla příroda: narodila se se zrzavými vlasy.

Přes to všechno a přes to, že celé dětství prožila v socialismu, z ní vyrostla úctyhodná pohodářka a sebevědomá žena, která už deset let žije v Itálii. Odtud může s odstupem na dětství Husákových dětí vzpomínat a glosovat nejen své dávné zážitky, ale také se podívat z výšky na lidi, které během svého života potkala.

Ukázka


JÁ MILUJI RETRO V KAŽDÉ PODOBĚ. AŤ UŽ JSOU TO HRAČKY, KNÍŽKY, ANEBO NÁBYTEK. TAHLE „ÚCHYLKA“ SE U MNE ZAČALA PROJEVOVAT AŽ V ITÁLII. MOŽNÁ TO BYLO NOSTALGIÍ PO RODNÉ ZEMI, MOŽNÁ JE TO VĚKEM, MOŽNÁ ITALSKÝM STYLEM – TROCHU RETRA TU NAJDETE V KAŽDÉ DOMÁCNOSTI.

Maurizio bydlí v domě, který byl postavený v sedmdesátých letech. Kromě koupelen je i vnitřek ze stejných let. Když jsem se k němu nastěhovala, trošku mi to vadilo.Vykachličkovaná celá kuchyň, tmavé parkety a prosklené dvoukřídlé dveře v obýváku. V pokojíčku psací stůl, na kterém on psal úkoly do školy a v ložnici noční stolky z doby „krále klacka.“

Objednávka


Tištěnou knihu můžete objednat v internetovém obchodě KNIHY JINAK. E-shop neumožňuje objednání do zahraničí. Máte-li zájem o doručení mimo Českou republiku, kontaktujte nás na naší e-mailové adrese info@e-bohem.cz nebo prostřednictvím formuláře.

Elektronickou verzi knihy ve formátech PDF, EPUB a MOBI lze objednat v internetovém obchodě JINÉ KNIHY.

Kontakt